Agregaty malarskie

Agregaty malarskie, agregaty do malowania ścian

Agregaty malarskie oferowane w naszym sklepie znakomicie nadają się do użytku zarówno chałupniczego, jak i firmowego. Z agregatów malarskich z powodzeniem korzystają z nich osoby indywidualne i przedsiębiorstwa z branży remontowo-budowlanej. To zasługa efektywności działania, którą wyróżnia się agregat malarski do natryskowego malowania ścian, pozwalając na pokrycie farbą dużych powierzchni w krótkim czasie.

Agregat malarski – zastosowanie

Agregat malarski doskonale nadaje się także do ciasnych pomieszczeń i trudno dostępnych miejsc ze względu na pistolet malarski, konstrukcja którego przy sprężaniu farby umożliwia bezproblemowe i szybkie nakładanie farb i emulsji przez niewielki otwór. Ze względu na ciśnienie, które wytwarza agregat, farba jest rozpylana równomiernie oraz powoduje, że docieramy do każdego zakątku powierzchni – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Wyświetlanie 1–16 z 85 wyników

Agregaty malarskie – uniwersalne maszyny do malowania natryskowego

Agregaty malarskie to urządzenia przeznaczone do malowania natryskowego. Jeszcze do niedawna agregaty do malowania były wykorzystywane przede wszystkim w profesjonalnych lakierniach. Ich zasadę działania doceniono jednak także w sektorze remontowo-budowlanym, adaptując agregaty malarskie na potrzeby pokrywania farbą ścian. Ze względu na wydajość, sposób działania agregatów malarskich okazał się świetnym rozwiązaniem, które przyjęło się w branży na stałe i obecnie jest wykorzystywane powszechnie. Poza samym malowaniem agregat nadaje się też do prac izolacyjnych i zabezpieczających rozmaite materiały – zamiast farby może natryskiwać też inne materiały, np. lakiery, bejce, ale też produkty specjalistyczne, jak antykorozje czy farby ogniochronne.

Agregaty do malowania – wydajne urządzenia dla profesjonalistów

Agregaty malarskie, albo inaczej mówiąc, agregaty do malowania natryskowego są powszechnie wykorzystywane przez firmy budowlane i remontowe, którym zależy na uzyskaniu jak najwyższej wydajności i krótkim czasie wykonania pracy. Zastosowanie agregatu malarskiego wyraźnie skraca czas nakładania farby, a przy tym zapewnia wysoką precyzję. Nic więc dziwnego, że oferowane w tej kategorii naszego sklepu internetowego agregaty malarskie do natryskowego malowania ścian i sufitów są standardowym wyposażeniem większości profesjonalnych ekip budowlanych i remontowych.

Agregat malarki – również dla entuzjastów i majsterkowiczów

Coraz częściej natomiast po agregaty malarskie są kupowane do użytku domowego w niewielkich pomieszczeniach. Polecamy agregat do malowania osobom indywidualnym, którym zależy na efektywności pracy, szczególnie gdy pojawia się konieczność pokrycia farbą dużych powierzchni – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Co więcej – agregaty malarskie zapewniają dużą oszczędność materiału, który pod wysokim ciśnieniem równo aplikuje i pokrywa powierzchnię ściany, a nie spada na podłogę.

Agregat malarski – zalety i zastosowanie

Dokładność działania, którą gwarantuje agregat malarski, wynika z wykorzystywanej przez niego technologii. Polega ona na bezpowietrznym natrysku farby, co poza precyzją i szybkością wykonywanych czynności, zapewnia też niewielkie straty materiału oraz małe zapylenie pomieszczenia. Wykorzystywany mechanizm dzielenia cząsteczek farby sprawia, że pompa do malowania natryskowego pozwala na równomiernie pokrycie nawet najtrudniej dostępnych szczelin.

Agregat malarski – z myślą o Twoim komforcie w pracy

Agregat malarski to zdecydowanie lepsza, bardziej komfortowa i szybsza metoda malowania ścian niż tradycyjny pędzel i wałek, których użycie wymaga o wiele większego czasu i wysiłku fizycznego.

Poza oszczędnością czasu oferowane w tej kategorii agregaty malarskie gwarantują więc także zachowanie dużych pokładów energii, którą trzeba by wykorzystać z myślą o ręcznym malowaniu ścian. Proponujemy szeroki wybór agregatów przeznaczonych do różnych farb i emulsji – agregaty malarskie doskonale sprawdzają się przy każdym rodzaju materiału, zapewniając przy tym dodatkową oszczędność energii. Zachęcamy do zamawiania wysokojakościowych agregatów do malowania dostępnych w naszym asortymencie w konkurencyjnych cenach.

Agregaty malarskie – szeroki wybór agregatów do malowania natryskowego

Wybierając agregat warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór agregatów malarskich, które różnią się m.in. pod względem:

  • rodzaju i mocy napędu,
  • wielkości dyszy,
  • długości węża,
  • wydajności,
  • sposobu zaciągania materiału (ze zbiornika lub ssakiem),
  • dostępności dodatkowych funkcji, np. możliwości zastosowania także do szpachlowania.

Jak wybrać agregat malarski? Czym się kierować przy zakupie?

Podstawowym aspektem jest przeznaczenie. Należy się zastanowić, jak często, w jakim celu i za pomocą jakich farb bądź innych materiałów będzie się odbywało malowanie. Przykładowo, do emulsji elewacyjnych używa się innych pomp natryskowych niż do lateksowych. Kluczowy jest też rozmiar powierzchni – im ona większa, tym wydajniejsze powinno być urządzenie i silnik elektryczny wybranego agregatu. Jeżeli praca obejmuje również szpachlowanie, warto poszukać modelu dającego taką możliwość – to zapewnia zdecydowanie zwiększy komfort pracy.

Agregat malarski – różnice w konstrukcjach

Agregaty możemy podzielić na dwa typy – tłokowe i membranowe . Agregaty tłokowe to agregaty malarskie, które dzięki odpowiedniej konstrukcji tłoka, są w stanie podawać gęstszą farbę. Jeśli chodzi o rozmiar i wielkość dyszy, w który wyposażona jest pompa do malowania natryskowego ścian, należy go dopasować do używanych farb oraz wielkości malowanych elementów. Podczas gdy do emulsji poliuretanowych, chlorokauczukowych, olejnych, akrylowych i poliwinylowych wystarczą urządzenia zaopatrzone w niewielkie dysze, do pokrywania powierzchni farbami lateksowymi i epoksydowymi nadają się modele z większymi dyszami. Należy również wziąć pod uwagę jaki pistolet malarski będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie oraz rozmiar dyszy i pojemność zbiornika na farbę. Niezależnie od tego, jaki agregat do malowania Cię interesuje, szeroki wybór produktów dostępnych w naszym asortymencie pozwoli Ci na znalezienie agregatu malarskiego w pełni odpowiadającego Twoim potrzebom i wymaganiom oraz części zamienne do nich. Zapraszamy na zakupy i kontakt z nami – nasi esperci chętnie doradzą, jaki agregat malarski wybrać do Twoich personalnych potrzeb!

Agregat do malowania – malowanie agregatem malarskim

Polecamy dostępne w naszym asortymencie agregaty malarskie do malowania zarówno wewnętrznego, jak i na zewnątrz. To wytrzymały i uniwersalny sprzęt, który pozwala na pokrywanie ścian pomieszczeń, sufitów, elewacji czy dachów, czy całościowe malowanie domu. Jego budowa składa się z silnika napędzającego pompę podającą materiał, węża, pistoletu oraz dyszy. Ich działanie polega natomiast na rozdrabnianiu cząsteczek farby, a następnie nanoszeniu ich pod ciśnieniem na daną powierzchnię bez użycia powietrza. Taki mechanizm gwarantuje wysoką dokładność malowania i pozwala na nakładanie jednorodnych, równych warstw – to właśnie maksymalna wydajność przy pracach malarsko-szpachlarskich powoduje, że agregat malarski jest najlepszym rozwiązaniem do podobnych zadań w branży budowlanej.

Agregat malarski – wydajność urządzenia do malowania natryskowego

O wydajności pracy z agregatami malarskimi świadczy fakt, że wystarczy zaledwie minuta, aby pokryć nimi ok. 4 m2 ściany, czyli nawet kilkaset m2 w ciągu jednego dnia roboczego. W odróżnieniu od tradycyjnych metod – wałka i pędzla – agregaty tłokowe przy użyciu technologii rozpylania farby bez wykorzystania powietrza, umożliwiają efektywne nanoszenie farby nawet na nierównych powierzchniach, czyniąc proces malowania prostym i szybkim jak nigdy dotąd. Krótko mówiąc, to obowiązkowe wyposażenie dla każdego, kto zajmuje się malowaniem ścian na większą skalę niż remont małego pokoju na własne potrzeby. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że agregat malarski to niezastąpione urządzenie budowlane do użycia w swoim domu i przy wykonaniu prac profesjonalnych. Sklep Planeta Budowlana oferuje najlepsze ceny i szeroki wybór oryginalnych agregatów malarskich i części zamiennych – zapraszamy!

Zobacz więcej: Agregaty do malowania | Agregaty malarskie | Tłokowe - elektryczne | Tłokowe - spalinowe | Membranowe | Napęd hydrauliczny | Urządzenia HVLP | Agregaty do malowania i szpachlowania | Części i akcesoria do agregatów | Airlessco | Dysze | Uchwyt dyszy | Filtry Airlessco | Oleje | Pistolety | Części do pistoletu Airlessco | płyny | Przedłużki | Zestawy naprawcze | Brinkmann | Filtry | Mieszadła | Węże i złączki | Zestawy naprawcze | Graco | Dysze Graco | Akcesoria do dyszy | Filtry Graco | Oleje, Płyny | Pistolety Graco

Zapisz sie do newslettera aby otrzymywać ciekawe informacje, promocje i oferty

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Administratorem danych jest BUILD-SPRAY SYSTEMS Piotr Zięba ul. Radzymińska 157 03-576 Warszawa.

    Twój koszyk jest pusty.