Agregat malarski – agregaty do malowania natryskowego

Proponujemy Państwu szeroką gamę agregatów malarskich – urządzeń do hydrodynamicznego malowania natryskowego ścian. Za pomocą malowania natryskowego, do którego agregaty malarskie służą, można bez trudu w jedną osobę pomalować kilkaset metrów kwadratowych powierzchni dziennie. Prezentujemy Państwu różne grupy agregatów malarskich dzielone zarówno ze względu na budowę, zastosowanie, rodzaj napędu, jak i rodzaj zasilania. Są to m.in. Agregaty tłokowe elektryczne, tłokowe spalinowe, hydrauliczne czy z napędem mechanicznym. Hydrodynamiczne urządzenia do malowania charakteryzują się dużą trwałością, bardzo dobrą wydajnością malowania, wysoką jakością położonej warstwy a przede wszystkim szybkością pracy. Każdy agregat wyposażony jest w odpowiedni pistolet malarski z dyszą natryskową, specjalny wąż wysokociśnieniowy i zestaw filtrów.

Wyświetlanie 1–16 z 105 wyników

Agregaty malarskie – wydajne i profesjonalne agregaty do malowania natryskowego ścian

To urządzenia powszechnie wykorzystywane przez firmy budowlane i remontowe, którym zależy na uzyskaniu jak najwyższej wydajności pracy. ich zastosowanie wyraźnie skraca czas nakładania farby, a przy tym zapewnia wysoką precyzję. Nic więc dziwnego, że oferowane w tej kategorii naszego sklepu internetowego pompy i agregaty malarskie do natryskowego malowania ścian i sufitów są standardowym wyposażeniem większości profesjonalnych ekip budowlanych i remontowych. Coraz częściej natomiast po agregaty malarskie są kupowane do użytku domowego w niewielkich pomieszczeniach. Polecamy je osobom indywidualnym, którym zależy na efektywności pracy, szczególnie gdy pojawia się konieczność pokrycia farbą dużych powierzchni – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Agregat malarski – zalety

Dokładność działania, którą gwarantuje agregat malarski, wynika z wykorzystywanej przez niego technologii. Polega ona na bezpowietrznym natrysku farby, co poza precyzją i szybkością wykonywanych czynności, zapewnia też niewielkie straty materiału oraz małe zapylenie pomieszczenia. Wykorzystywany mechanizm dzielenia cząsteczek farby sprawia, że pompa do malowania natryskowego pozwala na równomiernie pokrycie nawet najtrudniej dostępnych szczelin.

Agregat malarski to zdecydowanie lepsza, bardziej komfortowa i szybsza metoda malowania ścian niż tradycyjny pędzel i wałek, których użycie wymaga o wiele większego czasu i wysiłku fizycznego.

Poza oszczędnością czasu oferowane w tej kategorii urządzenia gwarantują więc także zachowanie dużych pokładów energii, którą trzeba by wykorzystać z myślą o ręcznym malowaniu ścian. Proponujemy szeroki wybór agregatów przeznaczonych do różnych farb i emulsji. Zachęcamy do zamawiania wysokojakościowych maszyn dostępnych w naszym asortymencie w konkurencyjnych cenach.

Szybsze i efektywniejsze malowanie ścian dzięki agregatom malarskim

Oferowane w naszym sklepie urządzenia znakomicie nadają się do użytku zarówno chałupniczego, jak i firmowego. Z powodzeniem korzystają z nich osoby indywidualne i przedsiębiorstwa z branży remontowo-budowlanej. To zasługa efektywności działania, którą wyróżnia się agregat do natryskowego malowania ścian, pozwalając na pokrycie farbą dużych powierzchni w krótkim czasie. Doskonale nadaje się także do ciasnych pomieszczeń i trudno dostępnych miejsc.

Pompa do malowania natryskowego agregatem jeszcze do niedawna była wykorzystywana przede wszystkim w profesjonalnych lakierniach. Jej zasadę działania doceniono jednak także w sektorze remontowo-budowlanym, adaptując agregaty na potrzeby pokrywania farbą ścian. Okazało się to świetnym rozwiązaniem, które przyjęło się w branży na stałe i obecnie jest wykorzystywane powszechnie. Poza samym malowaniem urządzenie nadaje się też do prac izolacyjnych i zabezpieczających rozmaite materiały – zamiast farby może natryskiwać też inne materiały, np. lakiery, bejce, ale też produkty specjalistyczne, jak antykorozje czy farby ogniochronne.

Malowanie agregatem malarskim – precyzja i wydajność malowania agregatem z pompą natryskową

Polecamy dostępne w naszym asortymencie agregaty do natryskowego malowania zarówno wewnętrznego, jak i na zewnątrz. To wytrzymały i uniwersalny sprzęt, który pozwala na pokrywanie ścian pomieszczeń, sufitów, elewacji czy dachów. Jego budowa składa się z silnika napędzającego pompę podającą materiał, węża, pistoletu oraz dyszy. Ich działanie polega natomiast na rozdrabnianiu cząsteczek farby, a następnie nanoszeniu ich pod ciśnieniem na daną powierzchnię. Taki mechanizm gwarantuje wysoką dokładność malowania i pozwala na nakładanie jednorodnych, równych warstw.

O wydajności pracy z agregatami do natryskowego malowania świadczy fakt, że wystarczy zaledwie minuta, aby pokryć nimi ok. 4 m2 ściany, czyli nawet kilkaset m2 w ciągu jednego dnia roboczego. W odróżnieniu od tradycyjnych metod – wałka i pędzla – pompa umożliwia efektywne nanoszenie farby nawet na nierównych powierzchniach. Krótko mówiąc, to obowiązkowe wyposażenie dla każdego, kto zajmuje się malowaniem ścian na większą skalę niż remont małego pokoju na własne potrzeby.

Agregaty malarskie – szeroki wybór agregatów natryskowych do malowania

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór pomp natryskowych, które różnią się m.in. pod względem:

  • rodzaju i mocy napędu,
  • wielkości dyszy,
  • długości węża,
  • wydajności,
  • sposobu zaciągania materiału (ze zbiornika lub ssakiem)
  • dostępności dodatkowych funkcji, np. możliwości zastosowania także do szpachlowania.

Jak prawidłowo wybrać agregat malarski? Czym się kierować przy zakupie? Podstawowym aspektem jest przeznaczenie. Należy się zastanowić, jak często, w jakim celu i za pomocą jakich farb bądź innych materiałów będzie się odbywało malowanie. Przykładowo, do emulsji elewacyjnych używa się innych pomp natryskowych niż do lateksowych. Kluczowy jest też rozmiar powierzchni – im ona większa, tym wydajniejsze powinno być urządzenie. Jeżeli praca obejmuje również szpachlowanie, warto poszukać modelu dającego taką możliwość.

Jeśli chodzi o rozmiar dyszy, w który wyposażona jest pompa do malowania natryskowego ścian, należy go dopasować do używanych farb oraz wielkości malowanych elementów. Podczas gdy do emulsji poliuretanowych, chlorokauczukowych, olejnych, akrylowych i poliwinylowych wystarczą urządzenia zaopatrzone w niewielkie dysze, do pokrywania powierzchni farbami lateksowymi i epoksydowymi nadają się modele z większymi dyszami. Niezależnie od tego, jaki agregat Cię interesuje, szeroki wybór produktów dostępnych w naszym asortymencie pozwoli Ci na znalezienie egzemplarza w pełni odpowiadającego Twoim potrzebom i wymaganiom. Zapraszamy na zakupy!

Zapisz sie do newslettera aby otrzymywać ciekawe informacje, promocje i oferty

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Administratorem danych jest BUILD-SPRAY SYSTEMS Piotr Zięba ul. Radzymińska 157 03-576 Warszawa.