Odkurzacze budowlane i przemysłowe

Odkurzacze budowlane, odkurzacze przemysłowe

Najlepsze elektronarzędzia, w tym odkurzacze budowlane, odkurzacze przemysłowe oraz odkurzacze w zestawie z szlifierką, a także z automatycznym lub manualnym systemem czyszczenia filtra w świetnych cenach kupisz w sklepie Planeta-Budowlana.pl. Jeśli potrzebny jest Ci niezawodny odkurzacz budowlany, powinieneś zapoznać się z poniższą kategorią produktową – oferujemy produkty tylko sprawdzonych, zaufanych producentów budowlanych odkurzaczy. Jesteśmy dystrybutorem urządzeń renomowanych marek od liderów europejskiego rynku, w tym FLEX, Mirka, Rokamat i Starmix.

Odkurzacz do prac budowlanych i remontowych

Wykonywanie różnego rodzaju prac budowlanych, remontowanych, montażowych czy serwisowych często wiąże się z powstawaniem mniej lub bardziej intensywnych zabrudzeń. W przypadku takich zanieczyszczeń standardowe urządzenia przeznaczone do domowego sprzątania zdają się na nic – potrzebny jest zaawansowany, profesjonalny sprzęt, który można znaleźć w naszym sklepie. Odpowiednio dobrany odkurzacz do gładzi, gipsu czy żyrafy to niezbędne wyposażenie przedsiębiorstw świadczących szeroko pojęte usługi sprzątające, dezynfekujące i budowlane.

Wyświetlanie 1–16 z 29 wyników

Odkurzacz budowlany – do sprzątania gipsu, gładzi i tynku

Asortyment naszego sklepu obejmuje starannie wyselekcjonowany zbiór modeli odkurzaczy budowlanych sprawdzających się w najbardziej wymagającym środowisku. Standardowo odkurzacz przemysłowy, odkurzacz do żyrafy czy odkurzacze budowlane dostępne na tej podstronie przeznaczone są do sprzątania zarówno na sucho, jak i na mokro. Skutecznie zbierają pył, pozostałości gipsu, gładzi, tynku, farb oraz innych materiałów budowlanych, sprawdzą się również w wysokich pomieszczeniach. Mocny silnik i duże podciśnienie gwarantują imponującą moc ssącą. Do tego dochodzi dopracowany system filtracji eliminujący problemy z nadmiernym zapychaniem się filtra, a także zaawansowane metody łączenia węża i korpusu zapewniające najwyższy poziom szczelności. Takie rozwiązania konstrukcyjne w praktyce oznaczają płynną pracę w otoczeniu wolnym od szkodliwych dla zdrowia pyłów. W ofercie czekają dziesiątki odkurzaczy do gładzi, gipsu czy pyłu zróżnicowanych pod względem pojemności zbiornika, mobilności i dodatkowych funkcji, co gwarantuje udane zakupy niezależnie od potrzeb.

Decydując się na zakup jednego ze specjalistycznych produktów, ustal najpierw, czego oczekujesz od nowego sprzętu do oczyszczania. Chcąc wybrać najskuteczniejszy budowlany odkurzacz do gipsu lub gładzi, warto przede wszystkim zdecydować, podczas jakiego rodzaju prac będzie on używany – w ten sposób najłatwiej będzie określić wymaganą wydajność oraz moc urządzenia. Przyrząd do żyrafy będzie różnił się od tego do zwyczajnego sprzątania podłóg po remoncie lub pracach wykończeniowych.

Zastosowanie odkurzaczy budowlanych

Dlaczego w trudnych warunkach standardowy sprzęt do zastosowania domowego zdaje się na nic? Jak można się domyślać, chodzi przede wszystkim o wydajność i pojemność. Zwykły odkurzacz może pomieścić małe ilości zabrudzeń i działa z niską efektywnością, podczas gdy odkurzacz budowlany, który nadaje się do gładzi, gipsu albo żyrafy, jest wyposażony w znacznie większy zasobnik. Dysponuje też pokaźniejszą mocą i przede wszystkim zabezpieczeniami przeciwpyłowymi chroniącymi konstrukcję przed elementami mogącymi poważnie zaszkodzić domowym urządzeniom, które są ich pozbawiony. Posługując się standardowym AGD do sprzątania w trakcie prac budowlanych i remontowych lub po ich zakończeniu, można łatwo i szybko go zepsuć, tymczasem profesjonalne odkurzacze do gładzi, gipsu albo żyrafy z powodzeniem służą o wiele dłużej, nawet jeśli są codzienne użytkowane w intensywny sposób.

Jaki odkurzacz budowlany wybrać?

Poszukując odpowiedniego urządzenia, zwróć uwagę przede wszystkim na jego parametry, wśród których kluczową rolę odgrywa moc ssąca – im większa jej wartość, tym wyższa wydajność danego modelu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku modeli odkurzaczy przemysłowych do żyrafy, które muszą swoją wydajnością nadążać za pracą szlifierki. Warto również zwrócić uwagę na pojemność filtra, ponieważ modele z małymi filtrami mogą szybko się wypełniać kurzem. Dlatego odkurzacz budowlany dysponujący znacznymi możliwościami w tych zakresach jest polecany do najbardziej zaawansowanych i zakrojonych na szeroką skalę prac sprzątających, takich jak oczyszczanie pomieszczenia z tynku, gipsu, kurzu lub farby. Przed zakupem sprawdź również dostępność końcówek i dodatkowych opcji jak np. samooczyszczanie filtra. Istotne jest też, aby odkurzacz budowlany do gładzi oraz pyłu miał regulację siły ssącej oraz możliwość pracy bez użycia worka.

Które parametry są ważne przy wyborze urządzenia? Na jakie wartości zwracać szczególną uwagę? Jednym z kluczowych aspektów jest maksymalna wydajność powietrza, od której zależy efektywność działania przy użyciu danego modelu. Wpływa na nią również podciśnienie osiągane sprzęt – im większe, tym skuteczniejszy jest wybrany egzemplarz. Ponadto odkurzacze do gipsu, gładzi i żyrafy różnią się pojemnością – jeżeli zależy Ci na długotrwałej i intensywnej pracy bez potrzeby jej przerywania w celu opróżnienia zawartości worka, zdecyduj się na wersje o dużej pojemności zarówno na odpady, jak i ciecz przeznaczoną do mycia na morko.

Odkurzacz budowlany – oferta sklepu Planeta-budowlana.pl

Przeglądając dostępne oferty, sprawdź też wymiary, czyli wielkość i wagę urządzenia, szczególnie jeśli będzie ono często eksploatowane na dużych powierzchniach i w różnych miejscach. W tym kontekście ważna jest też długość kabla, bo od niej zależy, na jak dużą odległość możesz się przemieścić, trzymając w ręku odkurzacz budowlany do gładzi, gipsu czy żyrafy. Istotnym aspektem jest też oczywiście cena, jednak ona zależy głównie właśnie od parametrów i jakości produktu. Jako że zdajemy sobie z różnorodności potrzeb, wymagań i możliwości naszych klientów, proponujemy szeroki wybór rozmaitych sprzętów o odmiennej funkcjonalności.

W naszej ofercie można zaopatrzyć się w wyroby różnej klasy, które wskazują na przeznaczenie danego modelu. Egzemplarze z segmentu L służą głównie do usuwania pyłów, a z kategorii M do kruszyw, zanieczyszczeń mineralnych, farb i gipsów. Klasa H obejmuje zaś odkurzacze budowlane skonstruowane z myślą o czyszczeniu zabrudzeń, których źródłem jest m.in. azbest, ołów i kadm.

Dla kogo odkurzacze budowlane?

Wydajne i niezawodne odkurzacze budowlane, odkurzacze do gipsu i gładzi albo przemysłowe znajdziesz właśnie u nas! Urządzenia oferowane w tej kategorii naszego sklepu internetowego są przeznaczone przede wszystkim dla klientów firmowych. Przydają się głównie przedsiębiorstwom budowlanym, remontowym i świadczącym usługi sprzątające. Wykorzystuje się je także w szeroko pojętym przemyśle i przetwórstwie – w zakładach wytwórczych, fabrykach, a także warsztatach samochodowych. W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór wysokojakościowych odkurzaczy budowlanych do gipsu, gładzi, farby, tynku, pył i wielu innych zanieczyszczeń, dlatego jesteśmy przekonani, że uda Ci się znaleźć model odkurzacza budowlanego, którego potrzebujesz i który spełnia Twoje wymagania.

Odkurzacz budowlany, odkurzacz przemysłowy – porządek i czystość w miejscu pracy na budowie i remontu

Dzięki zastosowaniu profesjonalnego odkurzacza budowlanego utrzymujemy plac budowy w czystości oraz w remontowanych pomieszczeniach. Odkurzacze budowlane są bardzo wydajne, dzięki czemu skutecznie zasysają kurz. Posiadają również zaletę specjalnego automatycznego filtra czyszczącego, który zapobiega zapychaniu się urządzenia. Odkurzacze budowlane, lub inaczej nazywane przemysłowe są przeznaczone głównie do użytku na sucho i mokro. Są skuteczne oraz bardzo proste i wygodne w użyciu. Dodatkowym atutem jest szeroka gama akcesoriów do większości modeli odkurzaczy budowlanych.

Czy warto wybrać bezworkowy odkurzacz budowlany?

Wybierając bezworkowy odkurzacz przemysłowy, wybierasz wysoki komfort użytkowania. Ten typ odkurzacza jest zwykle wyposażony w automatyczną wytrząsarkę. Jakie korzyści niesie automatyczna wytrząsarka? Jest to mechanizm, który samoczynnie czyści – strząsa kurz powstały przez filtr odkurzacza przemysłowego podczas pracy odkurzacza budowlanego. Dzięki temu odkurzacz nie zapycha się podczas użytkowania, nie nagrzewa się, a Twoja praca pozostaje wydajną i bezproblemową. Odkurzacz bezworkowy jest wygodny w pracach budowlanych, ponieważ wszystkie odpady gromadzone są w specjalnej komorze odkurzacza, którą łatwo opróżnić i wyczyścić.

Odkurzacz przemysłowy, odkurzacz budowlany – jakie są ich cechy?

Wybierając odkurzacz przemysłowy, należy wziąć pod uwagę nie tylko klasę odkurzacza (filtry), ale także jego moc i przepływ powietrza. Odkurzacze budowlane produkowane są głównie z silnikami o mocy 1000-1600 W. Moce te są wystarczające do prac naprawczych. Wybierając odkurzacz budowlany należy również zwrócić uwagę na kosz na śmieci i jego objętość. Zazwyczaj odkurzacze mają 70-litrowe kosze na śmieci. Im większy zbiornik odkurzacza przemysłowego, tym wygodniejsze jest urządzenie podczas długiej pracy. Podczas pracy z kurzem, takim jak pył gipsowy, należy zwrócić uwagę na to, że odkurzacz posiada automatyczny filtr, który chroni odkurzacz przed przegrzaniem i pozwala na cichą pracę przez długi czas. Wybór odkurzacza przemysłowego to bardzo ważna kwestia, która bezpośrednio wpływa na komfort pracy. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na długość przewodów zasilających i rur drenażowych. Dłuższa odległość robocza odkurzacza upraszcza tylko przebieg prac renowacyjnych. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem Planeta-budowlana.pl – chętnie doradzimy w kwestii wyboru odpowiedniego odkurzacza!

Zobacz więcej: Oczyszczacze powietrza | Akcesoria do elektronarzędzi | BITY - końcówki do wkrętarki, zakrętarki | Polerki | Ukośnice, pilarki stołowe, pilarki tarczowe | Szlifierki kątowe | szlifierki kątowe akumulatorowe | Akcesoria do szlifierek | Szlifierki proste | Urządzenia renowacyjne | Szlifierki | Piły | Zagłębiarki | Przecinarki, bruzdownice | Młotowiertarki, wiertarki udarowe | MŁOTOWIERTARKA SDS-Plus | Młotowiertarki akumuatorowe | Młotowiertarka SDS-MAX | Mlotowiertarki sieciowe 230V | Wyrzynarki, piły posuwowe | Wiercenie koronowe - wiertnice do betonu | Kompresory | Tłokowe z napędem bezpośrednim | Lasery | Urządzenia pomiarowe | Obróbka kamienia | Wiertarki | Wkrętarki, klucze udarowe | Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe | Wkrętarki do płyt kartongipsowych (G/K) akumulatorowe

Zapisz sie do newslettera aby otrzymywać ciekawe informacje, promocje i oferty

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Administratorem danych jest BUILD-SPRAY SYSTEMS Piotr Zięba ul. Radzymińska 157 03-576 Warszawa.

    Twój koszyk jest pusty.