Narzędzia do płyt gipsowo kartonowych, spoinery, podnośniki

Spoinery płyt gipsowych, narzędzia do płyt gipsowo kartonowych, podnośniki

Do najczęściej wykorzystywanych obecnie w budownictwie materiałów zaliczają się m.in. płyty gipsowo-kartonowe. Są one dość wszechstronne i łatwe w obróbce, co pozwala przygotować z nich ściany wewnętrzne oraz rozmaite zabudowy. Ważne jest, by połączenia poszczególnych elementów tego typu były solidne i trwałe, dlatego warto zastosować podczas montażu urządzenie do spoinowania przegród. Taki sprzęt można znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego. W razie wątpliwości przy wyborze tzw. spoinerów zapraszamy do kontaktu!

Wyświetlanie 1–16 z 47 wyników

Na czym polega działanie urządzeń do spoinowania płyt gipsowych?

W przypadku opisywanego materiału łączenia wykonuje się wieloetapowo. Bezpośrednio po umieszczeniu w docelowym miejscu płyt gipsowo-kartonowych należy powstałe między nimi szczeliny wypełnić specjalną masą gruntującą. Po udanym szpachlowaniu zalecane jest nałożenie specjalnych taśm zbrojeniowych – papierowych lub przygotowanych z flizeliny, czyli włókna szklanego. Całość po wyschnięciu pokrywa się zaprawą, a następnie podłoże jest możliwe do wykończenia za pomocą np. gładzi. Manualną realizację całego procesu można zastąpić wygodniejszym sposobem – stosując urządzenie do spoinowania płyt gipsowych.

Tego typu sprzęt dostępny w naszej ofercie ma przemyślaną konstrukcję, która pozwala jednym szybkim ruchem wykonać zarówno nakładanie masy szpachlowej, jak i taśmy zbrojeniowej. Ostatni z wymienionych elementów przechodzi przez wnętrze spoinerów, czyli ich obudowę, w której umieszcza się również zaprawę. Wraz z rozpoczęciem przesuwania urządzenia po szczelinach płyt gipsowo-kartonowych następuje samoistna aplikacja obu materiałów niezbędnych do spoinowania.

Warto przy tym zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria dołączone do poszczególnych modeli opisywanego sprzętu. Większość z nich nadaje się do wykonywania wspomnianych łączeń zarówno na płaskich powierzchniach, jak i na krawędziach – w narożnikach. Umożliwiają to specjalne nakładki, które w prosty sposób zamienia się w celu uzyskania pożądanego trybu działania urządzenia – spoinera do płyt gipsowo-kartonowych.

Jakie są zalety stosowania urządzenia do spoinowania płyt gipsowych?

Kompaktowa i poręczna maszyna umożliwiająca zabezpieczenie szczelin powstałych po montażu lekkich przegród tworzących np. ściany wewnętrzne czy sufity podwieszane ma wiele zalet. Spoiner przede wszystkim usprawnia wieloetapową pracę, dając wykonawcy możliwość jej znacznie szybszego ukończenia. Urządzenie do spoinowania płyt gipsowych gwarantuje również precyzję podczas nakładania kluczowych w tym wypadku materiałów: masy szpachlowej i taśmy zbrojeniowej. Atutami większości modeli spoinerów są ponadto: bardzo łatwa obsługa, bezproblemowe czyszczenie oraz wiele dostępnych ustawień, co z kolei zapewnia dopasowanie parametrów pracy sprzętu do konkretnych potrzeb.

Takie narzędzie to doskonały wybór przede wszystkim dla wykonawców zajmujących się głównie przygotowywaniem zabudów z płyt gipsowo-kartonowych, a także tworzeniem z nich przegród w postaci ścian. Podstawowe wersje urządzeń do spoinowania z powodzeniem nadają się też do użytku przez amatorów, którzy szukają sprawdzonego sprzętu do majsterkowania. Zmiana układu pomieszczeń czy wykonanie dodatkowych zamkniętych przestrzeni z użyciem wspomnianych materiałów jest prostsze i dokładniejsze przez zabezpieczanie szczelin, co umożliwia spoiner płyt gipsowych.

Jakie akcesoria do urządzeń do spoinowania płyt gipsowych warto zakupić?

Oprócz samego narzędzia do jednoczesnej aplikacji masy szpachlowej i taśmy zbrojeniowej dobrze jest pamiętać o niezbędnym wyposażeniu dodatkowym. Do mechanicznego napełniania zaprawą urządzenia do spoinowania świetnie sprawdzi się pompa z płaską dyszą. Warto postawić także na uniwersalne noże z zaokrągloną krawędzią, z którymi nierzadko sprzedawane są spoinery. Płyta gipsowo-kartonowa powinna być zagruntowana i zaszpachlowana na zero, czyli z zachowaniem równej powierzchni – wspomniany gadżet dzięki swojej budowie pozwala na łatwe zebranie nadmiaru masy. Ostrze jest natomiast przystosowane do wygodnego odcinania taśmy. Gotowe zestawy oraz pojedyncza akcesoria dostępne są w naszej ofercie – zapraszamy do zakupów!

Zobacz więcej: Akcesoria do szlifowania | Siatki szlifierskie do hebla | Akcesoria do szlifowania | Akcesoria malarskie | Pędzle | Taśma malarskia | Wałki malarsie | Narzędzia do płyt gipsowo kartonowych, spoinery, podnośniki | Wałek do gładzi | Akcesoria murarskie | Szpachle, kielnie, noże, blichówki itp | Szpachelki | Akcesoria do szpachelek | Łaty i poziomice | Pochyłomierze | Spoinowanie płyt | Skrzynki narzędziowe

Zapisz sie do newslettera aby otrzymywać ciekawe informacje, promocje i oferty

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Administratorem danych jest BUILD-SPRAY SYSTEMS Piotr Zięba ul. Radzymińska 157 03-576 Warszawa.

    Twój koszyk jest pusty.