Noże do gładzi

Nóż do gładzi

Jakie są rodzaje i możliwości noży do gładzi?

Obecnie coraz częściej do wyprawy warstwy nawierzchniowej w mieszkaniach stosowane są gładzie gipsowe, polimerowe, wapienne itp. Aby uzyskać najlepsze efekty, do aplikacji i wyrównania powierzchni stosowane są specjalne noże do gładzi. Tego typu pace posiadają ostrza ze specjalnej blachy, która charakteryzuje się odpowiednią sprężystością. Grubość blachy to zazwyczaj 0,3 mm przy ostrzach dedykowanych do warstwy finiszowej. Przy warstwach startowych stosowane są również ostrza 0,5 mm.

Obecnie można wyróżnić kilku producentów noży do gładzi. Różnią się one głównie uchwytami oraz jakością samych ostrzy.

Ze względu na wysoką jakość, praca staje się łatwiejsza i istnieje możliwość zastosowania znacznie szerszego noża niż w przypadku standardowych pac. Rogi ostrzy są ścięte lub zaowalone aby róg nie pozostawiał krawędzi.

Jaki nóż do gładzi wybrać?

Najczęściej wybierane długości noży do gładzi to 40,45, 60, 80 cm ale producenci mają w swojej ofercie noże do gładzi o długościach przekraczających 120 cm. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania przedłużek z uchwytem nawet do 4 m.

Dość istotną zaletą noży do gładzi jest ich niska waga. Uchwyty najczęściej produkowane są z tworzywa sztucznego lub aluminium. Przy kilkugodzinnej pracy, ergonomiczny kształt pozwala na odczucie ogromnej różnicy w porównaniu ze zwykłymi pacami. Pozostaje jeszcze kwestia znacznie lepszego wyczucia prowadzenia ostrza. Posiadając większą kontrolę nad narzędziem można wykonać usługę znacznie szybciej uzyskując dodatkowo lepsze efekty.

Choć noże do gładzi nie zastąpią tradycyjnych pac i szpachelek, to jest to obowiązkowa pozycja w zestawie do szpachlowania każdego wykonawcy oraz osób, które chcą szybko i łatwo uzyskać efekt gładkiej i równej ściany za pomocą noża do gładzi.

Zapisz sie do newslettera aby otrzymywać ciekawe informacje, promocje i oferty

Twój koszyk jest pusty.