Jaki wałek do gładzi wybrać?

Wałek do gładzi

Coraz częściej można usłyszeć o metodzie nakładania masy szpachlowej wałkiem. Jest to coraz bardziej popularna metoda, ceniona przez wykonawców jak domowych majsterkowiczów. System ten pozwala za zminimalizowanie narzędzi. Nie będą potrzebne pace, kielnie, rajberki itp..

Wałki do gładzi charakteryzują się dość grubym i sztywnym włosiem nylonowym. Dzięki czemu nakładanie masy proste i wygodne. Runo wałka chłonie odpowiednią ilość materiału i równomierne go rozprowadza. Jak każdy wałek ma też swoje wady. Nowy pozostawia czarne włókna. Z czasem wałek wyrabia się i znikają problemy ze strzępieniem się włosia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wałka do gładzi?

Na rynku jest kilku producentów wałków, którzy produkują je w kilku rozmiarach. Od 80 mm do nawet 250 mm. Do płaskich powierzchni jak i narożników wewnętrznych. Przy doborze szerokości warto wziąć pod uwagę powierzchnie, na której będziemy pracować. Najczęstsze szerokości wałków to 180mm i 230mm. Trzeba pamiętać im większy wałek tym, razem z materiałem, staje się coraz cięższy. Przy wyborze wałka warto zwrócić uwagę na jakość runa by było dość gęste i elastyczne, wagę wałka i sztywność uchwytu z prętem.

Zobacz wałek do gładzi w promocji!

Zapisz sie do newslettera aby otrzymywać ciekawe informacje, promocje i oferty

Twój koszyk jest pusty.