Czym malować ściany? Jakie farby wybrać?

Malowanie ścian, jaką farbę wybrać

Wbrew pozorom malowanie ścian nie należy do prostych spraw. By ściana wyglądała idealnie w każdym świetle wymaga ona dużego wkładu pracy, wiedzy i doświadczenia. Jest wiele ważnych elementów, które wykonane poprawnie dają doskonały efekt końcowy. Samo przygotowanie ściany przed malowaniem to podstawa.

Nie może ona posiadać żadnych resztek farby, kleju, czy tapet.Kolejny etap to przygotowanie ściany, by była idealnie gładka. Wykonuje się to najczęśniej za pomocą gładzi gipsowej, która pozwala uzyskać doskonałe gładką powierzchnię. Istotny element przed nałożeniem farby to gruntowanie.

Proces ten zapewnia znacznie lepszą przyczepność farby, łatwiejsze jej rozprowadzanie, i oczywiście znacznie lepszy efekt estetyczny na koniec.

I ostatnia praca do wykonania to właśnie malowanie. Trzeba posiadać do tego odpowiednie wałki, pędzle, agregatem malarskim i inne narzędzia, które ułatwią nam pracę, jak też dadzą najlepsze efekty estetyczne i jakościowe. Dobre światło, którym powinna być oświetlona malowana ściana to podstawa. Dzięki temu unikniemy nie ładnych nierówności i smug.

Jaką farbą malować?

Wybór farby, która spełni nasze oczekiwania zarówno estetyczne jak i jakościowe jest bardzo ważny. Na rynku jest wiele farb do wybór. Warto dokładnie zapoznać się z parametrami danego produktu i wybrać najbardziej odpowiedni do naszej powierzchni. Farby KABE pozwalają na dokładne i precyzyjne pokrycie każdej powierzchni. Są to farby wysokogatunkowe zapewniające najdoskonalsze efekty.

Zapisz sie do newslettera aby otrzymywać ciekawe informacje, promocje i oferty

Twój koszyk jest pusty.