Agregat do malowania elewacji, agregat tynkarski – jaki będzie najlepszy?

EUROMAIR Agregat tynkarski ślimakowy Euromair COMPACT-PRO20 (CP20, CP 20, Compact Pro 20, Compactpro 20) -0

Dylemat przy malowaniu elewacji aplikacja ręczna czy za pomocą agregatu malarskiego? Dość często na budowach wymagany jest szybki termin realizacji wykonania, pomalowania obiektu i tu zdecydowanie z naprzeciw oczekiwań wychodzi nam agregat malarski, czyli szybkość oraz ergonomia pracy. Agregaty tynkarskie ślimakowe do tynków cienkowarstwowych to głownie duże urządzenia. Ze względu na właściwości techniczne szczególnie przy większych budowach wypierają technologię ręczną nakładania tynku dekoracyjnego. W grupie agregatów można wyróżnić agregaty elektryczne. Na te pytania postaramy się odpowiedź w publikacji.

Warto wyróżnić tu wiodących producentów Graco, Airlesco oraz Euromar.

Agregaty malarskie – nasze propozycje

GRACO linia agregatów dedykowana dla profesjonalistów agregaty malarskie, które charakteryzują się dużą trwałością urządzeń oraz bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Czasami koszty zakupu maszyny dla niektórych mogą być wyzwaniem.

Bardzo dobrą alternatywą dla renomowanej marki GRACO są urządzenia marki AIRLESSCO. Pod względem czasu eksploatacji oraz niskich kosztów konserwacji urządzenia jest mocno konkurencyjne w rynku.

Propozycja agregatu malarskiego do elewacji firmy GRACO

Agregat malarki do elewacji GRACO seria ST Max™ II 595 PC Pro umożliwiają osiągnięcie zamierzonego efektu, kiedy potrzeba większej wydajności pracy w średniej wielkości budynkach mieszkalnych lub użytkowych. Jest urządzeniem, którym możemy wykorzystać zarówno do wymalowani wewnętrznych jak też oczywiście do natrysku, malowania elewacji. Trwała konstrukcja, wydajna pompa oraz użyte komponenty zapewniają nam niezwadzony czas eksploatacji urządzenia podczas wykonywanych harmonogramowych prac budowlanych. Szybkość wykonania prac malarskich agregatem to zdecydowana przewaga urządzeń nad aplikacją ręczną wałkiem.

Zastosowanie:

Farby wewnętrzne: Grunty, Emulsje, Akryle, Lateksy

Farby zewnętrzne – elewacyjne: Silikony, Silikaty

Farby rozpuszczalnikowe: Lakiery, Bejce, Emalie

Parametry techniczne:

Max. wydajność pompy:2,6 (l/min)

Max. ciśnienie : 227 (bar)

Max. rozmiar dyszy: 0,027″

Masa (kg): 33

Propozycja agregatu malarskiego do elewacji firmy AIRLESSCO

Agregat malarski AIRLESSCO LP 655 HiBoy służy do wymalowań wewnętrznych oraz malowania elewacji w średnich i dużych obiektach mieszkaniowych. Agregat wyposażony jest w zwartą, mocną, dobrze wyważoną ramę, chroniącą pompę. Podstawą każdego agregatu hydrodynamicznego jest pompa, dlatego agregat wyposażono w pompę Airlessco – Slow Stroker, wyposażoną w chromowany tłok z hartowanej stali nierdzewnej i samoregulującym uszczelnieniem. Czas eksploatacji i niskie koszty utrzymania sprawiają, że agregat LP 655 HiBoy jest bardzo konkurencyjny w stosunku agregatów malarskich.

Parametry techniczne

Max. ciśnienie robocze: 227 bar

Max. wydajność: 2,3 l/min

Max. wielkość dyszy: 0,025″

Waga: 30 kg

Zastosowanie:

farby wodne i syntetyczne,

farby akrylowe,

dyspersyjne,

lakiery,

impregnaty,

grunty.

Agregaty tynkarskie – wybrane przez nas modele

W śród agregatów tynkarskich do tynków cienkowarstwowych warto wymienić dwa agregaty ślimakowe firmy EUROMAR COMPACT-PRO 15 stosowane do uziarnienia materiałów do 2,0 mm oraz EUROMAR COMPACT-PRO 20 do uziarnienia 3,0mm. Agregat tynkarski ślimakowy przeznaczony do nakładania gładzi szpachlowych, tapet natryskowych,

zapraw klejowych i tynkarskich, a przede wszystkim do systemów elewacyjnych wszelkiego rodzaju (mineralne, akrylowe, silikatowe, silikonowe) i systemów garażowych. Urządzenia te mają już wbudowanym kompresor. Zaletą tych urządzeń jest ich kompaktowość, zajmuje mało miejsca przy transporcie urządzenia w samochodzie jak i na samej budowie.

Parametry techniczne COMPACT-PRO 15 :

 • Max wydajność: 15 kg/min

 • Max ciśnienie tłoczenia: 20 bar

 • Max wielkość ziarna: 2,0 mm

 • Zasilanie: 230 V

 • Moc silnika: 1,5 kW

 • Waga: 98 kg

Parametry techniczne COMPACT-PRO 20 :

 • Max wydajność: 15 kg/min

 • Max ciśnienie tłoczenia: 20 bar

 • Max wielkość ziarna: 3,0 mm

 • Zasilanie: 230 V

 • Moc silnika: 1,5 kW

 • Waga: 105 kg

Podsumowanie – agregaty tynkarskie, do elewacji

Jednym wspólnym mianownikiem urządzeń firmy GRACO, AIRLESSCO oraz EUROMAR jest trwałość, niezawodność, bardzo dobre parametry techniczne, optymalny dobór urządzeń do powierzonych prac budowlanych malowania, nakładania tynków cienkowarstwowych.

Bardzo ważnym aspektem, który dość często nie jest brany pod uwagę przez klienta jest zakup urządzeń w u autoryzowanego Dystrybutora. Wiąże się to z tak obsługą posprzedażową tj. bardzo dobre doradztwo techniczne, pierwsze uruchomienie urządzenia przed wydaniem, przeszkolenie operatora maszyny (firmy wykonawczej), serwis pogwarancyjny i gwarancyjny urządzeń. Klient musi być ugruntowany w poczuciu, że kupił dedykowane urządzenie, zgodne z jego potrzebami.

Zapisz sie do newslettera aby otrzymywać ciekawe informacje, promocje i oferty

Twój koszyk jest pusty.